Сер
26
Пт
Народився Тихон Губенко
Сер 26 all-day

Тихон Павлович Губенко (народився 26 серпня 1896 року)– професор кафедри електричних машин. З 1947 року працював у Львівському політехнічному інституті завідувачем кафедри «Електричні машини». Кафедра, керована ним, стала однією з провідних в інституті. У 1955 році йому присвоєно вчений ступінь доктора технічних наук. У 1956–1959 роках – декан енергетичного факультету. Очолював лабораторію автоматизованого електроприводу машинознавства і автоматики АН УРСР (нині Інститут автоматики НАНУ, Київ). Працював завідувачем лабораторії автоматизованого електроприводу Львівського політехнічного інституту, яка внесла значний внесок в автоматизацію процесів буріння і нафтобудування. Досліджував регулювання швидкості та гальмування індукцій машин, векторних діаграм синхронних машин. Розробив метод колових діаграм для одержання механічних характеристик індукційних двигунів. Розробляв раціональні конструкції автоматизованого електропривода для буріння свердловин. Автор 97 наукових праць. Мав вісім авторських свідоцтв на винаходи.

Сер
30
Вт
Перше посвячення в студенти
Сер 30 all-day

Вперше  у 1969 році у Львівському політехнічному інституті відбулося урочисте посвячення у студенти. Посвячення стало традицією початку нового навчального року.

Вер
2
Пт
Відкриття нової навчальної лабораторії програмування
Вер 2 all-day

На кафедрі програмного забезпечення Інституту комп’ютерних наук та інформаційних технологій відбулося відкриття (2 вересня2014) нової навчальної лабораторії програмування для вбудованих та мобільних платформ.

Вер
3
Сб
Народився Едвін Гаусвальд
Вер 3 all-day

Едвін Гаусвальд (народився 3 вересня 1868 року) – професор кафедри машинобудування. У 1903 році був призначений професором і очолив новоорганізовану другу кафедру будови машин у Львівській політехнічній школі. Предмет цієї кафедри був профілюючим у підготовці інженерів-конструкторів. З 1904 року за його ініціативою вперше у Львівській політехнічній школі впроваджено предмет лекцій і практичних занять – «Організація управління підприємствами», налагоджено співробітництво з машинобудівною промисловістю в країні і за кордоном. Розробив різні конструкції елементів. Обирався кілька разів деканом машинобудівного факультету. У 1912–1913 навчальному році був ректором Львівської політехніки, а в 1915–1916 роках – проректором. Працював над впровадженням теорії опору матеріалів у практику інженера-виконавця, заснуванням промисловості на раціональних економічних засадах. Автор понад 100 наукових праць.

Вер
13
Вт
Народився Євген Поліщук
Вер 13 all-day

Євген Степанович Поліщук (народився 13 вересня 1931 року) – професор кафедри інформаційно-вимірювальних технологій. Напрямок наукових досліджень: первинні перетворювачі неелектричних величин в електричні. У 1971–1982 роках був завідувачем кафедри інформаційно-вимірювальної техніки. У 1980-1993 роках – декан факультету автоматики. Організатор і науковий керівник лабораторії «Електротермометрія». Від 1990 року – професор кафедри інформаційно-вимірювальної технології. Від 1971 року до 1992 був відповідальним редактором збірника «Контрольно-вимірювальна техніка». З 1992 р. – член редколегії збірника «Вимірювальна техніка і метрологія». Автор понад 200 наукових праць, 5 навчальних посібників; мав 50 авторських свідоцтв на винаходи.